O nás

Příběh naší firmy sahá až do roku 1993, kdy se parta třech kamarádu rozhodla pro společnou spoluprácí a založení naší firmy.

Proto, abychom vůbec naší firmu založili, jsme museli dát hlavy dohromady a popřemýšlet, jak se naše budoucí firma bude nazývat. Po několika dobrých nápadech jsme došli k závěru a shodli se na názvu Ditalex. Ptáte se proč právě Ditalex? Název Ditalex jsme zvolili právě proto, že je složeno z části naších příjmení a tím pádem jsme došli k prvnímu kroku od založení naší firmy, na které se podílíme všichni tři.

Následně jsme přešli k druhému kroku, a to k oficiálnímu založení firmy Ditalex, která dne 3.5.1993 byla zapsána do obchodního rejstříku pod názvem Ditalex Štěpánov v.o.s. se třemi společníky. Avšak po pár letech došlo k velké změně, jelikož jeden ze společníku se rozhodl jednoho dne odstoupil z naší firmy. Postupem času jsme se dva jakožto zbylí společníci rozhodli naší firmu dostat na vyšší stupínek. Tomu však bránil již existující název Ditalex. Abychom mohli k tomu vyššímu stupínku dojít, museli jsme naší firmu přejmenovat na nový název Motáň & Köhler - zednictví v.o.s.. Přejmenováním firmy jsme tedy uvolnili název Ditalex a mohli ho použít pro založení nové společnosti. Náš plán dojít k vyššímu stupínku nastal v roce 2006, kde jsme zpátky získali náš původní název firmy, ale tentokrát jako nová firma Ditalex s.r.o.

Jak plynul čas a roky ubíhaly, nastal rok 2019, kdy naší firmu opustil i druhý společník, který si šel užívat svůj důchodový věk a čas tráveny s rodinou a vnoučaty. Poslední společník zůstal doposud a vede naší firmu jako 100% vlastník firmy Ditalex s.r.o. a věří, že i jeho budoucí následníci povedou firmu správným směrem a naší budoucí zákaznici budou za naše poskytnuté služby nadále spokojení.